| badboy a întrebat:

Buna sunt alin am 21 d ani si de 8 luni de zile de cand am lucrat in restaurant, au inceput sa ma doara consecutiv calcaiele si spatele, dimineata cand ma terezesc nu mai pot de durere de spate si de calcaie.este ingrozitor in fie care zi simt durere, cand umblu nu pot lasa calcaiu jos deja a inceput sa mi se deformeze picioarele de la mers, am facut tratamente in italia si in tara la noi dar nici un rezultat. am facut filme, fizoterapie si etc dar fara nici un rezultat, dac iau ceva medicament de dureri pe moment imi trce durerile dar seara revin mai puternic.va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac. scuzati daca sunt termeni ce nu i-am pronuntat corect. va multumesc astept e-mailuri la adresa badboy_bosss@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca ti-am mai raspuns, dar pentru orice eventualitate, repet: investigatii complete la o clinica mare de reumatologie (din Bucuresti, Cluj, Timisoara, Targu Mures) pentru a vedea daca nu ai spondilita anchilopoietica sau anchilozanta.

2 răspunsuri:
| rhodococcus a răspuns:

In general, cand vorbim despre dureri fizice si alte afectiuni somatice (ale corpului) ele pot avea doua mari cauze : 1 cauze strict somatice - o leziune anatomica sau o dereglare functionala si 2 :cauze psihice cu efecte somatice (somatizari ). Este bine sa mergi la un ortoped, sa consulti doctori iar daca acestia nu iti pot pune diagnosticul exista si posibilitatea de a fi o somatizare. In cazul acesta ar trebui sa mergi la un psihoterapeut. Dupa parerea, mea analiza existentiala e cea mai buna

| mioara a răspuns:

Incearca un tratament naturist