| badboy a întrebat:

Buna sunt alin am 21 d ani, de circa 8-9 luni ma dor calcaiile si spatele (coloana), de fie care data cand ma trezesc am dureri ingrozitoare la spate si calcaiie, durerea este tot mai mare pe zi ce trece nu pot aseza toata talpa jos de durere, deja au inceput sa apara deformati la picior din cauza ca nu umblu cu tota talpa, durerea apare mai tare dupa ce umblu mai multe ore pe jos si ma pun jos undeva si stau 5 minute cand ma ridic trebuie sa stau 2-3 minute in picioare pana imi revin cu calcaiu sa pot umbla. am facu tratamente in italia si in tara dar fara rezultat. am luat medicamente naturale recomandate de un doctor si au avut efect timp de o luna, apoi durerea a aparut din nou.nu stiu ce sa fac si unde sa merg pentru a ma vindeca de aceasta boala. este ceva incredibil nici un doctor nu stie ce boala am... va rog sa ma ajutati, macar cu o idee, scuzati daca am greseli gramaticale.
va multumesc raspunsuri astept pe adresa de e-mail badboy_bosss@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, ti-au spus f. bine fetele, eu ti-as mai sugera sa mergi si la un cabinet de medicina muncii!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi intr-o clinica mare de reumatologie. Eu suspectez ca ai o boala numita spondilita anchilopoietica sau anchilozanta care se poate ameliora cu tratamente complexe si de lunga durata. Trebuie sa-ti faci o analiza numita HLA-B27 si trebuie sa fii vazut de un reumatolog cu experienta in aceasta boala.

mariana
| mariana a răspuns:

Parerea mea este ca tu sa consulti un medic neurolog, care sa te trimita sa faci o serie de investigatii, din care sa poata sa se puna in evidenta afectiunea de care suferi. Este posibil ca sa ai o compresie radiculara (pe un nerv de la coloana vertebrala), care poate produce aceasta difunctie locomotorie de care te plangi. Este posibil sa fie necesara o tomografie computerizata la coloana vertebrala si chiar un RMN (Rezonanta magnetica nucleara), prin care poate fi vizualizata problema pe care o ai tu. Iti doresc multa sanatate si ai incredere ca, Bunul Dumnezeu te va ajuta sa te vindeci.

| mioara a răspuns:

Incearca aspirina bayer