| Ally.Bee ♀ a întrebat:

Pentru dentist.ro : Ma doare ingrozitor de rau maseaua de vreo 3 zile, si tot de atunci am luat o folie de algozone. deja au inceput sa nu.si mai faca efectul. ce pastile as putea sa iau pentru a. mi trce durerea cat mai repede, gen pana plec la scoala?

2 răspunsuri:
| andrei90tm a răspuns:

In primul rand o vizita la medicul stomatolog. el va sti sigur ce se petrece si ce iti recomanda pentru maselele tale. fara frica happy
banuiesc ca ai o infectie deci incepe cu un antibiotic ( tetraciclina, penicilina, eu personal am folosit oxicilina sau oxacilina [ nu mai tin minte sigur happy ] ) se ia un antibiotic dupa aceea se ia un antiinflamatoriu ( ketonal, diclofenac, etc. [ eu am folosit ketonal ] ) odata pe la vreo 6 sau 8 ore nu mai tin minte sigur happy

sa nu uiti de medic stomatolog happy

sper sa se potoleasca durerea de masea si numai bine!

| Mariiiaaa a răspuns:

Pe mine cand ma doare maseaua iau algocalmin fiola. Dar ar fi mai bine sa te duci la dentist.