| NissanNavara a întrebat:

sunt baiat am 15 ani si sunt un pic cam grasut. am inceput o dieta de acum o saptamana, as vrea sa scap de vreo 2 colacei din jurul abdomenului, mananc cam 1000calorii pe zi si fac si sport destul sunt activ aproape toata ziua, aveti idee cam in cat timp va disparea grasimea de pe abdomen? am inteles ca de aici dispare cel mai greu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alexanonimu a răspuns:

Uite tot o venit caldura laso mai muale cu caloriile si baga salte fructe legume seara ia si alearga urca scari cv dimineata seara nu mai manca paine iar daca chiar vrei sa slabesti mananca varza fiarta suna dezgustator dar aia e mult succes!

| 000TeoDora12 a răspuns:

Depinde ce fel de diata ti. Daca vrei sa scapi de grasimea de pe abdomen eu iti recomand dieta Dukan. Dureaza cam mult dar merita, face minuni si poti consums carne de pui si vita si oua cate vrei, si nu numai...
FUNDA?

| AdrianBogdan a răspuns:

Da e adevarat grasimea abdominala dispare cel mai greu, oricum pentru a scapa de ea iti recomand sa alergi mult, mese dese si cu putine calorii, trebuie sa reduci consumul de paine, am inteles ca daca te imbraci mai gros cand alergi dispare mai repede grasimea datorita transpiratiei. Apropo daca transpiri mult iti recomand sa faci dusuri dese, nimanui nu-i plac mirosurile in special cel de transpiratie, sper ca te-am ajutat ^^.

| HellYeahIsMe a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=kzYb3KAk0fM Dupa cam 1 luna jumatate de facut o parte din aceste exercitii(pe care le-am putut) am reusit sa obtin asa zisul "6 pack"