| Emiilea a întrebat:

Bună!
Sunt cam ingrijorata pentru ca luna aceasta si luna trecuta in prima zi de menstruatie am avut dureri groaznice, greata si varsaturi. Am 15 ani.
Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Poate sa fie o modificare a nivel hormonal te dezvolti iar corpul tau da semne. Daca nu te simti bine in continuare mergi la medic

4 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Da,unele au simptomele astea altele nu simt nimic

| Raniaa a răspuns:

Bună, menstruația se manifestă diferit la fiecare fata. Aceste stări sunt normale, nu ai de ce să îți faci griji.

| Andreea_Lazar_1996_OAzz a răspuns:

Da, este ceva normal.Am pățit asta la scoală si ameteam rau.Am fost la doctor si m-a întrebat despre chestia asta si i-am zis că peste o zi îmi vine.A zis ca de asta păteam asta.Cu timpul nu o sa mai fie asa. Sper că te-am ajutat.

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Devine mai bine cu timpul, te vei obisnui cu durerea si simptomele.Nu ai motive sa te îngrijorezi