| BBST9 a întrebat:

Bună!
Sunt cam neliniștită și aș dori un sfat.
Luna aceasta mi-a venit menstruația doar 2 zile, în timp ce de 10 ani îmi venea câte 5 zile. Precizez că am întreținut relații intime neprotejate cu soțul. Să fac un test de sarcină? La cât timps să îl fac?
P.s. am amețeli, mănânc mai mult, am luat 6 kg în 2 luni, mi se umflă mâinile/ picioarele dimineața, am dureri mari de abdomen și uneori greață.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Ca sa te linistesti si sa stii sigur du-te cumpara un test de sarcina.Nu cred ca e departe o farmacie, acum peste tot sunt destule au rasarit ca ciupercile dupa ploaie(farmaciile)deci fa repede. Decit sa te framinti mai bine mergi la sigur.

| BBST9 explică (pentru gemeni6226):

Prima zi a fost pe 13 dec. următoarea iar azi, 16 dec mi-a curs iar puțin

| BBST9 explică (pentru BBST9):

Când ar trebui să fac testul?

| gemeni6226 a răspuns (pentru BBST9):

Azi maine, oricind doresti sa te linistesti.Eu in locul tau deja la ora actuala aveam testul facut.

| BBST9 explică (pentru gemeni6226):

Problema este că încă îmi vine așa puțin