| naoko a întrebat:

Buna,sunt cel mai prost om de pe lume,m-am jucat adevar si provocare si trei zile trebuia sa mananc cate 1, 2,3 pungi de seminte cu coaja(adica prima zi o punga seminte pe care le-am consumat cu coaja, a 2-a zi 2 si tot cu coaja le-am mancat si ultima zi 3 pungi tot cu coaja(ultima zi a fost ieri)azi mi-0a spus ala care m-a provocat ca fac apendicita,eu nu stiam ca fac de la seminte cu coaja,va roog, am sanse sa fac apendicita? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Iti dai seama daca ai apendicita daca: vomiti, ai febra, te simti rau, te doare pe partea dreapta sau stanga (poti sa faci si hernie) si daca te injunghie stomacul.Acestea sunt semne ca ai apendicita! Du-te de urgenta la un medic!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e treaba cu tine si cu apenditica omule? De vreo 5-6 zile o dai intruna pe TPU cu semnintele si cu apendicita.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Hmmm. Ai mancat 6 pungi de seminte cu coaja. Sunt cam 75% sanse sa faci. Du-te repede la doctor! Insa, poate esti printre acei oameni ce nu au probleme cu apendicul. Si tu cum poti accepta o asemenea provocare? Apendicita este cea mai usoara complicatie pe care o poti face! Du-te NEAPARAT la doctor!

| naoko explică (pentru BogdanelululTheGodfather):

Cam in cat timp ar trebui sa simt simptomele?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru naoko):

Depinde! Acum cum te simti de exemplu? Uneori sindromele apar si cu 2-3 ore inainte de a da in peritonita. Trebuie sa te duci URGENT la doctor! Nu mai sta si asculta ce sfaturi ti se mai dau! Spune-i mamei tale ce ai facut sau du-te tu singur la doctor!

| Shatteredx a răspuns:

Felicitari! Ai sanse destul de mari sa faci apendicita. Daca noi doi ne-am fi jucat adevar sau provocare si te-as fi pus ca in fiecare zi sa-ti tai cate o bucatica din degete si sa le mananci, ai fi facut?

| Skeez a răspuns:

Vei deveni un extraterestru cu 3 picioare si cap de seminte... in maxim 7 zile
Ne vedem pe martewinking

| BlackDarkAngel a răspuns:

Iti dai seama daca ai apendicita daca: vomiti, ai febra, te simti rau, te doare pe partea dreapta sau stanga (poti sa faci si hernie) si daca te injunghie stomacul.Acestea sunt semne ca ai apendicita! Du-te de urgenta la un medic

| XDeiutzaX a răspuns:

Cam da.du-te urgent la doctor!

| AlexBmxRider a răspuns:

Sfatul meu este sa consulti un doctor. Noi nu suntem doctori si nu avem cunostinte medicale. Cel mai bine este sa consulti un doctor. Sper ca te-am ajutat!

| my23ro a răspuns:

Am mai vazut zilele acestea aceiasi intrebare. Exact la fel.
Vrei sa faci apendicita?
Poate faci hepatita de la atatea seminte...

| AlexandruMurzin a răspuns:

E posibil chiar sa mori!

| AlexandruMurzin a răspuns:

Mai astepti simptome? Zi merci ca nu ai dat coltu' inca!

| Valy23890 a răspuns:

Da.Cele mai dese cauze ale apenticitei, vin de la seminte.