| naoko a întrebat:

Salut,alaltaieri am mancat 1 punga seminte cu coaja(am mancat semintele cu tot cu coaja), ieri am mancat 2(tot cu coaja le-am inghitit, azi 3(tot cu coaja si pe astea le_am inghitit).Pot face apendicita? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti, dar este destul de putin probabil. Extrem de rar cojile de seminte declanseaza apendicita (1 caz din 500-1000), ed obicei apendicita este declansata ed un coprolit.

| traveler a răspuns:

O cauti dinadis cumva?
Eventual poti face cretin- ita daca continui asa, ce iti este si cu lenea asta.Bafta si minte multa.

| debarba a răspuns:

Bine ca nu le-ai papat cu tot cu punga ca era mai greu. AI idee cat de greu se digera o punga? Dureaza enorm. Daca iti functioneaza instalatia bine nu faci apendicita dar daca mai bagi in tine cu tot cu coaja ai sa ai probleme. Depinde in principal de corp.

| rrrzonerrr a răspuns:

Dc le-ai mancat cu coaja?