| αℓ3χυтѕѕα98 a întrebat:

Buna
sunt Daniela, am 14 ani 58kg 1.64
si vreau ca sa slabesc 5-6kg in 2 luni
va rog sa ma ajutati am mare nevoie ca sa slabesc
nu ma simt bine in pielea mea, si vreau ca sa slabesc...
ceva diete mai usoare
va rog mult plss sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| deutzadia a răspuns:

Pai renunta din painea care o mananci zilnic adica nu mai mult de o felie pe zi fa multa miscare si abdomene multe zilnic.Crede-ma te va ajuta mult.A da si nu manca dupa ora 20.Bafta!

| αℓ3χυтѕѕα98 explică (pentru deutzadia):

Ok mersi mult... sper sa ma ajute aceasta, happy

| giivenchy a răspuns:

Spune-mi cam ce mananci tu intr-o zi la micul dejun, pranz si cina. si daca iei gustari, care sunt acelea.

| giivenchy a răspuns:

Spune-mi cam ce mananci tu intr-o zi la micul dejun, pranz si cina. Iar daca iei gustari, care sunt acelea.

| αℓ3χυтѕѕα98 explică (pentru giivenchy):

La micul dejun- un ceai
prinz-salata, cartofi
cina-supa
la gustari nu prea maninc...adica nu prea maninc dulce

| giivenchy a răspuns:

Eu zic ca mananci deja destul de "dietetic"! bineinteles, cartofii sunt fierti, nu? la pranz poti sa mai mananci si o salata din legume proaspete, in care poti adauga friptura la gratar sau fiarta, cateva nuci/migdale, frunze verzi sau peste! la gustari nu trebuie neaparat sa mananci dulce, poti sa mananci fructe, care sunt foarte sanatoase si racoritoare, mai ales ca acum e cald! ia-ti energia din fructe, mai bine decat din dulciuri nesanatoase, pline de e-uri si mai stiu eu ce substante chimice happy