| Lysm a întrebat:

sunt destul de confuza. Treaba e urmatoarea: ultima zi de menstruatie a fot august, 21 iar aseara am inceput sa am o hemoragie destul de severa, ceea ce inseamna ca mi-a venit dupa 2 saptamani, insotita de cheaguri mari de sange si o stare de greata, ameteala. De obicei ma dor sanii, si am o stare de disconfort cu o saptamana inainte, iar in ziua respectiva am dureri ingrozitoare de imi vine sa plang. Ce e ciudat este ca aseara nu m-am simtit deloc rau, pana am realizat ca mi-a venit iar. Tin sa precizez ca un ciclu menstrual dureaza intre 7-9 zile la mine. Daca m-ati putea ajuta sa inteleg ce e cu "schimbarea" asta v-as fi recunoscatoare. P. S. nu iau anticonceptionale sau niciun alt fel de pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Treb sa calculezi de cand ti-a venit nu cand se termina. cand se termina du-te la dr. Cheagurile ar putea indica niste chisti ovarieni. atunci cand esti stresata sau calatoresti apar deregleri. orice schimbare de la rutina ta zilnica duce la schimbari.

| Ea12345 a răspuns:

Poate e o infectie.Cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog.Doar el iti poate spune exact.

| Eminem2012 a răspuns:

Se poate sa fii insarcinatatongue

| Isa a răspuns:

Buna! Mi se mai intampla si mie dar eu am doar 13 ani deci asa patesc pana se regleaza asta fiinda cam 3 ani dupa ce ti-a venit prima data menstruatia.Deci acum depinde ce varsta ai. Daca ai mai mult de 3 ani de la prima menstruatie inseamna ca ai o problema iar eu iti recomand sa te duci la medic. big grin

| Lavi15 a răspuns:

Nu avem noi cu ce sa te ajutam, ar trebui sa mergi la doctorul de faamilie sau la o farmacie si iti vor spune mai precis! Ce stiu eu este ca ciclul nu este mereu regulat, depinde de organismwinking

| Lavi15 a răspuns:

Nu avem noi cu ce sa te ajutamstraight face, ar trebui sa mergi la un doctor sa te consulte,sau sa intrebi o farmacista, ei iti vor spune mai preciswinking
Ce stiu eu este ca ciclul nu este mereu regulat, depinde de organismwinking!

| Lysm explică:

Am spus ca sunt confuza tocmai pentru ca am ciclu de 5 ani si mi s-a reglat dupa 1 an si acum asta. si insarcinata nu am cum sa fiu, deci se exclude laughing