| SecretLover10 a întrebat:

sunt disperat...cum sa scap de cosurile de pe fata ( imi ies peste tot) ceva natural daca nu de la farmacie va rog. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă disperarea dacă ești la perioada pubertății, nu ai ce face, este o reacție normală a organismului!
Folosește un tonic antiseptic și aplică pe ele tinctură de propolis.
Nu aplica fond de ten peste ele gândindu-te că le maschezi, dimpotrivă, le suprainfectezi.
Pa, pa.

| Chocolate_2137 a răspuns:

Foloseste zinerit gasesti la farmacie e ff bun

| teodorajoana a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la cosmetica acolo vei gasi un sfat bun te rog nu incerca ce zic ceilalti pentru ca tenul fiecaruia reactioneaza altfel si un tratament bun pentru altul poate fi devastator pentru tine.Asa ca cere sfatul specialistilor in domeniu

| negoalex a răspuns:

Argila e cea mai buna. Da-ti in fiecare seara si dormi cu ea pe fata, dimineata dispare, iar peste 1 saptamana dispar toate cosurile

| Alissa17 a răspuns:

Zinerit este foarte bun, este o solutie intr-un tub. Eu am scapat de toate intr-o saptamana si cand mai apar, ma mai dau. happy