| anonim_4396 a întrebat:

sunt fata am 17 ani si imi doresc enorm sa mai cresc macar 5 cm nu sunt inalta dar nici nu stiu exact cat am... daca ma apuc de inot si fac macar de 2 3 ori pe saptamana sunt sanse sa mai cresc? Mentionez ca tata e inalt 1, 80 inaltime iar mama mai micuta 1, 67.
Pe langa inot mai vreau sa fac ceva exercitii in casa ceva intinderi, stiti ceva ideei de exercitii? V-as fi recunoscatoare happy dau fundita si la restul voturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilincaaaa a răspuns:

Pai si eu am aceeasi problema.la fel am 17 ani si 1.60 tatal meu e destul de inalt.mama e cat mine.nu stiu daca o sa mai cresc.cu ajutorul vreunui sport. daca semeni cu mama tata numai cresti... oricum eu cred ca un baiat vede o fata mai mica de inaltime mai draguta decat una care sa ii scuipe seminte in cap.nu?hee hee:*

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fa intinderi ca Horia, Closca si Crisan si sigur te lungesti smug.

| VladimirPutin a răspuns:

Fetele se opresc din crescut pe la 15-16 ani
nu știu dacă te va putea ajuta ceva

| gyna201 a răspuns:

Dc nu icnerci sa vezi chestia asta gen k esti mica de ianltime k pe o calitate.adica gandeste-te k suny multe fete inalte care si-ar dori sa fie mai micutze pentru ca poate le plac baietii mai mici de inaltime.nu e bine nici sa fi asa inalta poti sa porti niste tocuri.nu stiu eu ti-as recomanda un sport baschetul...si da niste exercitii fizice sunt bune

| Smiley923 a răspuns:

Incearca ulei de peste.Te ajuta sa te inalti, dar la varsta ta nu cred ca mai crsti in inaltime