| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am o durere mare de spate si picioarele le simt asa de moi gata sa cad. Mentionez ca nu m-am lovit... Stiti ce ar putea fi? Sau cum sa scap de durere...
Multumesc Anticipat!
kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu exact ce e, dar nu suna bine. Ar fi bine sa te vada un medic cat mai repede.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, mergi urgent la medic nu te joci cu durerile de spate, sa nu fie de la coloana de aceea te dor si picioarele si ai senzatia de picioare moi.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Obligatoriu trebuie sa mergi la un control de specialitate pe fond neurologic. Poate fi coloana, sau poate fi o problema disfunctionala a sistemului nervos central (creierul mic si maduva spinarii). Daca aceasta durere nu o resimti si in picioare, nu este vorba de hernie. Dar tot un medic de specialitate decide. Iti doresc multa sanatate!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

N-ai umblat cumva recent si mult, pe tocuri prea inalte?! si asta afecteaza coloana! Du-te imediat la medicul de familie >>> consult, si cred ca de acolo la ortopedie! Multa sanatate si ai mare grija! >>> Nu mai amana!

| LoryM22 a răspuns:

Lipsa de vitamine si de calciu.