| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, de aproximativ o saptamana am niste dureri in coloana chiar la mijlocul spatelui intre vertebre. Mentionez ca nu m-am lovit nu nimic, singura chestie de luat in calcul ar fi ca am sarit la mare pe trambulina de aia de plasa, ba in picioare ba pe spate laughing asta acum vreo 2 saptamani. Nu e o durere continua adica nu ma doare deloc cand stau degeaba una alta, ma doare cand indoi spatele spre interior si la incordarea anumitor musci, de exemplu stau intins in pat si ridic doar picioarele simt o durere puternica in coloana acolo, sau cand fac flotari la fel. Sa ma duc la un doctor sau sa mai astept sa fie doar o intindere ceva? Si daca Da la ce doctor trebuie sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Du-te la doctor, sa nu ai cumva un inceput de hernie de disc (se uzeaza discurile dintre vertebre, cauta pe net despre hernia de disc).
Trebuie sa mergi la ortoped si/sau la neurochirurgie.

| suffarstar a răspuns:

Eu cred ca e reumatism. Mergi la medicul de familie.

| BieM a răspuns:

Voi merge luni la un ortoped. Totusi la 20 de ani nu e cam devreme pentru hernia de disc?