| mihaelabld a întrebat:

Buna... Sunt foarte îngrijorată cu un lucru, deci după ce urinez sau efectiv pur și simplu stau am niște scurgeri spre roz. Dar nu e chiar roz și nu e cel alb si ma sperie foarte tare chestia asta. Nu stiu ce sa fac și sunt foarte speriata, mi-e frica de alte lucruri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca scurgerile sunt din vagin, atunci poate fi vorba de o infectie bacteriana vaginala, ori de o posibila rana pe colul uterin, datorata unei infectii cu HPV care iti erodeaza colul producand sangerare si multiplicarea de celule pre-canceroase, care in cativa ani se poate transforma in cancer de col uterin.

Urgent la medicul ginecolog pentru investigatii medicale si tratament sau interventie locala.

Daca este rana pe colul uterin, nu selecta tratamnetul ca-i pierdere de vreme si nu functioneaza bine, celulele continuad sa se multiplice intr-un ritm lent, dar tot la procedura asta vei ajunge, de CRIOGENIZARE (inghetare a celulelor care s-au modificat), sau CAUTERIZARE (ardearea celulelor modificate) care sunt pe colul uterin, procedura nefiind dureroasa si se face pe loc, in orice cabinet medical in 5-10minute, practic se elimina toate celule modificate, care pot sa se transforme in cancer de col uterin in cativa ani.
Sanatate multa!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scurgeri de unde, vagin sau uretra?

| mihaelabld explică (pentru Violleta2022):

Vagin cred.

| mihaelabld explică (pentru Violleta2022):

Ma doare tare în partea ovarelor și simt asa cum ma taie dacă stau strânsă adică nu cred ca ar fi semn de sarcină nu-i Asa?

| mihaelabld explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult? sincer ma simt asa de îngrijorată ca credeam ca sunt însărcinată și am numai ganduri tâmpite dar chiar va multumesc♥

| Violleta2022 a răspuns (pentru mihaelabld):

Daca scurgerile sunt din vagin, atunci poate fi vorba de o infectie bacteriana vaginala, ori de o posibila rana pe colul uterin, datorata unei infectii cu HPV care iti erodeaza colul producand sangerare si multiplicarea de celule pre-canceroase, care in cativa ani se poate transforma in cancer de col uterin.

Urgent la medicul ginecolog pentru investigatii medicale si tratament sau interventie locala.

Daca este rana pe colul uterin, nu selecta tratamnetul ca-i pierdere de vreme si nu functioneaza bine, celulele continuad sa se multiplice intr-un ritm lent, dar tot la procedura asta vei ajunge, de CRIOGENIZARE (inghetare a celulelor care s-au modificat), sau CAUTERIZARE (ardearea celulelor modificate) care sunt pe colul uterin, procedura nefiind dureroasa si se face pe loc, in orice cabinet medical in 5-10minute, practic se elimina toate celule modificate, care pot sa se transforme in cancer de col uterin in cativa ani.
Sanatate multa!

| Xox0 a răspuns:

Du-te la ginecolog.