| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata, menstruatia mi-a venit de 4 ori in ultimele 40-50 de zile si de fiecare data a durat peste 5 zile, chiar o saptamana sau 8 zile. Dureri abdominale nu am si nu cred ca este vorba de vreo raceala pentru ca am fost atenta. Asta vine dupa o perioada de 2-3 luni in care nu am avut menstruatie deloc, ideea e ca e o cantitate de sange mult mai mica, maro, nici macar rosu si urat mirositoare. De asemenea am o secretie alb-galbuie foarte deasa urat mirositoare si usturimi deja de 2 luni si asteptam sa treaca, dar nu s-a mai intamplat desi am o igiena foarte buna si am impresia ca se inrautateste. Am citit despre candidoza, dar nu stiu ce sa zic, iar contact sexual nu am avut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ai o infectie cu o ciuperca.du-te la ginecolog pentru tratament.e posibil sa fie candidoza, nu se face doar prin contact sexual

| MC200 a răspuns:

Nu mai cauta răspunsul pe internet. Du-te la ginecolog, deja a trecut prea mult timp!