| adelynaaru a întrebat:

Bună,sunt în a 3-a zi de ciclu.Am programat să merg cu ai mei la piscină. Ajutor.Ce să fac? Fluxul nu este puternic se va observa în apă? Nu pot să folosesc OB sunt virgină,ce naiba, am 13 ani. Ajutaţi-mă, Urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea210 a răspuns:

In momentul in care intrii in apa se va opri si nu iti v a mai curge dar ti se umflă tamponul...Eu iti zic cel mai bine sa te duci la farmacie ca are Ob mici care nu are ce să se intample daca ti le bagi ..ca sunt scurte

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Un OB mini sau chiar si normal nu te dezvirgineaza, astea sunt numai parabole de la alte pustoaice. Poti cumpara linistita OB-uri mini atat si normale si nu vei avea nici o problema Recomand tampoanele OB din toate punctele de vedere: sunt igienice, nu te deranjează, nu simţi că ai purta pampers cum se poate întâmpla cu absorbante, practic nu simţi că eşti la menstruaţie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Amanati si voi doua zile

| minrest a răspuns:

Asta iti e grija, sa nu colorezi apa? Fiindca ai 13 ani, haide: 1. Un om nu murdareste apa nici cu substante in cantitati prea mici pentru a o colora. Tesuturile alea care se desprind si sangele ala uzat, esti sigura ca vrei sa ii contaminezi pe altii cu asa ceva? 2. Prin menstra pot urca in corpul tau multe microorganisme, de exemplu e. coli, care iti pot provoca infectii rebele. Solutia: nu merge. Stai acasa.

| Dalmore a răspuns:

Exista OB pentru virgine.

| Anabela777 a răspuns:

Tampoanele interne n-au nimic de-a face cu faptul ca esti virgina sau nu. Si nici nu te dezvirgineaza sau ceva. Eu as zice ca asta e cea mai buna solutie. Si eu le-am folosit pentru prima data tot cam pe la 13-14 ani. Chiar daca fluxul nu este puternic, ar putea deveni si chiar daca ramane slab, tot se va vedea cat de cat in apa.