| teodem a întrebat:

Am o problema, sunt in a doua zi de menstruatie si e foarte abundenta, insa maine am programat sa merg cu prietenii la piscina si nu vreau sa raman acasa)) ce fac?

Răspuns Câştigător
| CeaCuMasca a răspuns:

Cred ca sunt ob-uri mai mici, intereseaza-te.Altceva nu prea ai ce sa faci.Bineinteles ca absorbantele se vad, si in contact cu apa nu cred ca vrei sa vezi rezultatul.Mai ales ca se simte mirosul de sange.Ob-urile ar fi cam singura solutie.Saau poti sa iti iei la costumul de baie niste chiloti gen pantaloni scurti si sa porti pe sub ei chilotii de costum cu tamponul.Dar asta ar insemna sa ramai pe marginea piscinei...dar poti sa incerci sa vezi cum iese.

4 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

O.B.

| 安価 a răspuns:

Nu ai de ales trebuie sa stai casa. daca intri in apa poti face hemoragie...

| teodem explică (pentru 安価):

Da, dar nu de asta ma tem dar sunt virg si nu pot folosi ob-uri si atunci ce ma fac, absurbantele se vad
si stii cum e acu vine unu si te arunca in apa)

| CeaCuMasca a răspuns (pentru teodem):

Cred ca sunt ob-uri mai mici, intereseaza-te.Altceva nu prea ai ce sa faci.Bineinteles ca absorbantele se vad, si in contact cu apa nu cred ca vrei sa vezi rezultatul.Mai ales ca se simte mirosul de sange.Ob-urile ar fi cam singura solutie.Saau poti sa iti iei la costumul de baie niste chiloti gen pantaloni scurti si sa porti pe sub ei chilotii de costum cu tamponul.Dar asta ar insemna sa ramai pe marginea piscinei...dar poti sa incerci sa vezi cum iese.

| BlueDunhill a răspuns:

Am vazut intrebarea ta prea tarziu. data vitoare cand esti intr.o situatie similara poti folosi vitamina k ea iti va oprii mentruatia pentru cateva zile.Nu este recomandat sa o folosesti foarte des Cel mai bine este maxim de 2 ori pe an pupici:*