| andreea9490 a întrebat:

Pot sa scap de o sarcina nedorita daca sunt insarcinata in mai putin de o luna fara avort? va rog raspundeti-mi cat se poate de serios.multumesc.

Răspuns Câştigător
| adrian_3467 a răspuns:

Vorbiti aiurea, un copil la o varsta mica poate influenta viitorul tau si al lui. Ia-o ca pe o lectie de viata, du-te la ginecolog si rezolva problema acum. Ai grija sa nu se repete situatia ca s-ar putea mai incolo sa iti doresti un copil si sa nu il mai poti face. Succes

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti. Daca ajungi la ginecolog in primele 24 de ore dupa contactul sexual neprotejat, poti primi pilula ed a doua zi care va impiedica instalarea sarcinii. Dupa acest interval, doar o intrerupere de sarcina poate omori copilasul.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Intai trebuie sa stii sigur ca esti insarcinata! Deci in primul rand trebuie sa treaca 21 de zile de la conceptie[3 saptamani]. Apoi macar cateva saptamani sa te gandesti daca esti sigura ca vrei sa faci asta.Cam dupa 5-6 saptamani poti face acest lucru.Desi,sa dea Dumnezeu sa te razgandesti, si sa suporti consecintele actului sexual neprotejat.

pa, pa.

| andreea_9470 a răspuns:

Trebuia s-o eviti.suntem in sec. XXI exista tot felul de metode de precautie. dar daca tot s-a intamplat suporta consecintele.nu te grabi cu decizia asta.gandeste-te ca omori un copil. copilul tau.este si el o fiinta umana. chiar daca el nu stie ce se intampla, gandeste-te cum ar fi sa te omoare propria ta mama?

nu-ti omori copilul. o sa ai toata viata constiinta incarcata.nu cred ca o sa poti dormi noaptea gandindu-te ca ai luat viata propriului tau copilash!

LASA-L SA TRAIASCA!

| LookBehinD a răspuns:

Loveste-te mult in burta, in zona abdominala.
si fa mult mult efort. o sa se produca un avort spontan

| Helvete a răspuns:

Nu cred ca poti prin alta metoda, in afara de avort. E cea mai okay metoda, chiar daca are si ea riscurile ei. Si nu mai astepta, fiindca dupa 2 luni si jumatate nu mai poti face avort fara riscuri mai mari.

| Tipu` a răspuns:

Bagati o penseta in vagin, si scoate afara embriou, sau daca e deja mai mare crescut, baga clestele rolling on the floor

| Ruxii a răspuns:

De ce ai mai ramas insarcinata daca vrei sa scapi de copil? totusi este si el un suflet straight face nai auzit de protectie? doamne oh go on

daca tot n`ai inima o lovitura in burta + tigari si alcool o sa rezolve problemawinking

| andreea9490 explică:

Eu nu am ramas insarcinatahappy dar pentru viitor.si oricum daca ar fi sa raman am o varsta mult prea mica ca sa pastrez copilul.ar fi esecul vietii melewinking

| dascalu_7622 a răspuns:

Bah fata cum poti sa intrebi asemenea lucru pe un site de socializare, iti postezi prostia? tu cand ai ramas insarcinata nu te-ai gandit si tu la consecinte.de ce un suflet trebuie sa sufere din cauza cretinitatii tale? frate, nu atui auzit si voi de

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Katy tu esti?