| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt nicoleta.luna trecuta mi s-a dat duphaston pentru a ramane gravida si dupa ce am terminat tratamentul mi-a venit ciclu a 3 a zi luna asta am terminat de 3 zile chiar 4 si nu mi-a venit ciclu oare pot fi gravida.multumesc mult celor care ma pot ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Posibil,cel mai bine ar fi sa fugi la farmacie si sa iei un test de sarcina care te va lamuri dar daca raspunsu nu e pe masura ta nu te dezamagi pentru ca daca ai luat duphaston aia nu inseamna ca ramai imediat, incerci pana ai rezultate...mult noroc!

2 răspunsuri:
| karlaa a răspuns:

Multumesc mult imi doresc un bebe si nu reusesc poate de data asta e cu noroc

| ADI86 a răspuns:

In primul rand, e foarte usor sa iti faci un test de sarcina. daca e pozitiv de 2 ori, poti merge la medicul ginecolog sau la maternitate, unde un medic specialist iti va confirma sau infirma sarcina.
Mult succes!
P.S.: Testele de sarcina au o probabilitate de rezultat corect de 99%