| byyalex a întrebat:

sunt nou pe TPU si asi dorii sa ma ajutati si p mine intr-o problema (fundita) vineri la ora 00:00 am avut un accident de bicicleta soldat cu vanatai (care nu sunt o problema) dar si cu buza de sus, din partea dreapta umflata ce asi putea face sa se vindece cat mai repede, acum este sambata 13:30 si nu da semne sa se vindece VA MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| radumar a răspuns:

Cred ca e bine sa pui gheata ca sa-ti treaca.

| byyalex explică (pentru radumar):

Toata dimineata am stat cu gheata si nimic! am citit ca gheata trebuie pusa imediat dupa lovitura pentru a evita umflarea

| byyalex explică:

Am uitat sa mentionez ca buza este vanata doar pe interior(pe exterior nu are nimic!) si nu ma doare deloc!