| StayStrong198 a întrebat:

Sunt o fata de 12 ani si am inaltimea de 1.67. Ma intrebam daca la aceasta varsta este normal sa am 54 de kilograme. Dati-mi va rog raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ViseColoratee a răspuns:

Heyyhappy Esti o fata destul de inalta pentru varsta ta deci nu trebuie sa te ingrijorezi in legatura cu greutatea tabig grin Eu cred ca nu e nimic inneregula.Stai linistitawinking

12 răspunsuri:
| emima a răspuns:

In mod normal la inaltimea ta ar trebui sa ai 57 de kg dar cred ca esti ok mai ales ca ai doar 12 ani

| LexieG a răspuns:

Greutatea ideala este cea care te face sa te simti bine in pielea ta.Nu conteaza ce inaltime sau ce varsta ai.Totusi pentru varsta ta si inaltimea ta este foarte bine. fundita PLZ big grin

| SMaricel a răspuns:

Buna,greutatea ta este normala nu ai pentru ce sa-ti faci griji eu am 15 ani si am 1.67 si 55 kg, deci e normal
Nu conteaza varsta ci inaltimea si greutatea...

| chibiusa a răspuns:

Nu conteaza cati ani ai, ci ce inaltime ai.
o persoana sanatoasa are cam cu 5-10 kg mai putin decat ultimele 2 cifre de la inaltime.
daca ai 1.67, greutatea ideala este intre 57-62 kg.

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Mai slabeste

| BroascaCuElice a răspuns:

Nu e normal:]
mai slabeste

| Horia_8139 a răspuns:

Nu esti ceva iesit din comun dar la fete, inaltimea ideala la varsta ta este de 1, 65(adica aproape inaltimea ta), iar greutatea de 49 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bivolita rolling on the floor)

| MaTrIx8378 a răspuns:

Este foarte buna, inaltimea este chiar ok, si kg e bine; d nu iti fah grij

| robycfr1 a răspuns:

Pai eu stiam ca normal fete trebuie sa aiba cu zece kilograme mai putin decat inaltimea.Deci dupa parerea mea esti ok.

| Geanyyyx a răspuns:

Cele mai multe fete ar spune ca esti grasa.Dar nu esti, pe bune! adica esti normala.Trebuie sa fie undeva pe google un tabel cu greutatea corespunzatoare sexului, varstei si inaltimii.CPbig grin

| deutya a răspuns:

Mie mi se pare ca pentru inaltimea ta esti foarte OK!