| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 15 ani, 180 cm si 79 de kilograme, este normal pentru varsta si inaltimea mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

E normal...oarecum.La varsta ta nu e bine sa ai atatea kile, dar avand in vedere inaltimea, da este normal.
Iti sugerez sa-ti faci 1 timp de jogging timp de 1 ora pe zi macar sa atingi vreo 70-75 de kg si daca vrei sub 70. Dar asta inseamna sa tii o dieta, dar sugerez sa nu o faci pana in varsta de peste 25-30 de ani.

1 răspuns:
| GizazCraist a răspuns:

Eu am 1, 90 si 60kg xD