| Daiana90 a întrebat:

sunt putin ingrijorata.de obicei cand aveam scurgeri vaginale normale erau ca niste picaturi de apa pe chilot, ca si cand ar fi fost udati cu apa, transparente, fara culoare, exact ca picaturile de apa.mai nou am observat, seara, ca am pe chilot niste pete albe, dar nu sunt ca scurgerile mele normale, ci mai..."vascoase" si au culoarea alba, nu sunt transparente ca scurgerile normale. deci nu mai sunt niste pete ca de apa ca de obicei, ci e mai vascos.de la ce ar putea fi secretia aia? ( si nu mi-am inceput viata sexuala, am 14 ani). stiu ca imi veti spune sa merg la doctor si daca continua ma voi duce, dar vreau sa stiu parerea voastra, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca este ceva anormal, ci doar modificari aparute pe masura ce organele tale genitale se maturizeaza. Nu este nimic rau sau ingrijorator.

Abh
| Abh a răspuns:

Este o leucoree normala, fiziologica.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai 14 ani e normal să difere pentru că ciclu nu ţi-a venit de mult timp cred eu şi organismul încă se schimbă. E normal să difere faţă de data anterioară. Stai liniştită nu ai nimic. Baftă!

| Mara a răspuns:

E ceva absolut normal.Sunt tot scurgeri vaginale.iti spun sigur! nu te ingrijora, esti perfect normala:*

| Cristary a răspuns:

Nu-i nimic. Esti la pubertate, si este normal. Nu ai motiv de ingrijoare. Puup kiss

| gabitza_6878 a răspuns:

E perfect normal! la 14 ani e normal sa se schimbe consistenta secretiei vaginale.
asa e normal, sa fie mai vascos
menstratia ti-a venit pana acum?

| pufu :* a răspuns:

E normal happy organismul tau se schimba. uneori aceste scurgeri pot fi transparente insa pot fi si albe! atentie! daca iti va mai schimba culoarea in spre maro atunci trebuie sa te ingrijorezi straight face in rest e normal! happy bafta :*:*