| anonim_4396 a întrebat:

Sunt racita de vreo 3 saptamani. A inceput sa ma doara gatu si apoi mi s-a infundat nasu dupa 3-4 zile. Am avut o saptamana tratament pentru gat ca doar dupa ce fusesem la doctor mi se infundase si nasu.Gatu nu ma mai durut insa nasu a persistat. O saptamana n-am avut tratament iar apoi am mers din nou la doctor si mi-a dat ceva pentru tuse si nas infundat(si spray biorinil). Mi s-a terminat tratamentu de 2 zile si nasu mi se mai infunda. M-am saturat deja si m-am sturat si sa ma "indop" de medicamente. Ce sa fac? Ceva naturist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SaveTheNature a răspuns:

Poti merge chiar tu la o farmacie naturista(plafar) si iti vor da ei anumite suplimente care cu siguranta nu iti vor face rau cum fac pastilele.
Daca te vindeci greu inseamna ca ai sistemul imunitar slabit
Sfat:mananca bine(e posibil ca pana acum nu te-ai alimentat corect)
Poyti lua si supliment cu vitamine(vitaminele iti intaresc sistemul imunitar) in special vitaminac
Pana atunci bea cat de multe ceaiuri poti (de musetel, de menta, de galbenele) indulcetele cu miere(daca ai) si cu multa lamaie.
Si imbracate bine cand iesi pe afara(cand esti racita moda nu mai conteazabig grin.Niste suplimente de la farmacia naturista ar fi bunesadechinaceea, propolis, aloe vera) toate intaresc sitemul imunitar si chiar lupta impotriva racelii.
Insanatosire!