| valentinad33nisa a întrebat:

Am O Problema:
sunt racita de vreo sa zic asa 2-3 zile.
Nu suport ma enerveaza complet nasul asta..il am intruna infundat..am fost la doctor nu ma voi duce la scoala 3 zile am 13 ani.
Si nu inteleg:
De ce cand stai culcat in pat nu poti respira? Eu de exemplu cand vreau sa dorm ma scol imediat deoarece mi se infunda nasul
Intrebarea mea pentru voi este...De ce? Care e diferenta ca cand stai in picioare poti respira si cand stai intins in pat nu?
nici nu pot sa dorm in seara asta din cauza la nasu asta
va rog raspundeti-mi repede:X fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Cand stai in pozitie orizontala in pat, mucusul format de-a lungul narilor nu se misca deloc, si din cauza asta nu poti respira. In schimb, cand stai in picioare ai tendinta sa respiri mai puternic, iar masa mare de aer reuseste sa treaca prin acel blocaj de mucus pe care il numim noi nas infundat. Inainte de culcare prepara o solutie din apa si sare, pe care o aplici in jurul nasului (nu baga prea mult in nas pentru ca ustura), doar local. Vei vedea diferente. Sau stai cu nasul deasupra unei cesti aburinde de ceai. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand faci desteptarea militaresca devreme mucii care raman pe canalizarile plamaniilor isi dau drumul pe nas deoarece nu stau intepeniti, cauta sa fie expulzati asa ca imbracate gros.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi roaga-i pe parinti sa-ti cumpere picaturii anume pentru nasul infundat si eu aveam aceleasi probleme dar picaturile sunt foarte bune si poti sa dormi linistita