| ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt rusinoasa si complexata de faptul cum ma inrosesc la obraji sad. Am tenul deschis la culoare si se vede tare. Intr-una ma gandesc "ioi nu acum o sa ma inrosesc" si asa patesc crying. Nu mai suport. Va rog dati-mi sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu e nimic rușinos și nici nu ai ce să faci. Din contră cred că ești o dulce happy

| lpavel a răspuns:

Trebuie sa ramai indiferenta in orice situatie! Repeta-ti asta in gand cand simti ca se va intampla, dar trebuie sa incerci si sa crezi ceea ce spui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aşa sunt şi eu, mă înroşesc foarte tare, mai ales când am emoţii mari.
Aşa eşti tu, nu ai încotro, nu te mai gândi.
Eu te văd ca pe o persoană simpatică.
Te pup!

| stefstef29 a răspuns:

Faptul ca esti rusinoasa/timida nu ar trebui sa fie un complex. cu cat stai sa te gandesti vaaai am facut sau am zis ceva aiurea si ma inrosesc cu atat o sa observe toti din jur. ignora sau nu te mai gandi asa des si o sa vezi ca o sa scapi de "problema".

| Elyyy10 a răspuns:

Cand te simti emotionata nu te gandi ca ti se inrosesc obraji, gandeste-te la ceva frumos.Dar daca chiar nu te poti abtine a te gandi la faptul ca ti se inrosesc obraji gandeste-te ca arati tare dragut cu ei.