| keenkee a întrebat:

Surorii mele i-a aparut pe deget ceva asemanator cu o basica, nu stie de la ce, o are cam de 3 luni, dar nu am observat-o nici eu nici mama noastra pana de curand. i-am facut programare la doctor pentru luni, dar nu mai am rabdare pana atunci sa aflu ce poate fi. Mentionez ca a incercat sa o rupa si i-a curs sange si acum arata foarte ciudat s-a umflat foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa o rupă acea bășică, acum se va vindeca destul de greu, trebuia sa astepte sa o vada medicul, acea băsică a apărut din cauză ca a depus ceva efort cu mîna si a fortat acel deget, la fel ca si la picioare, si acolo datorită frecării piciorului in pantofi apar bășicile si bătăturile, ele(bataturile) apar ca o protectie.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe care deget, de la mînă sau de la picior? Ce varsta are sora ta?

| keenkee explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pe degetul de la mana dreapta, degetul din mijloc, are 12 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, sanatate sorei tale.

| keenkee explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi de ajutor, asemenea happy

| IoanaAle13 a răspuns:

Se poate ca surorii tale sa-i fi apărut nigel, este ca un fel de besică și ca sa treacă trebuie sa mergi la farmacie sa ceri ceva pentru nigel. Și eu am avut câteva luni tot așa, dar după ce m-am dat cu un fel de soluție speciala mi-a trecut