| loveYGFM4ever a întrebat:

Buna T.P.U.Am visat ceva ciudat.Acum un an imi placea foarte mult de un baiat dar mi-a trecut in cateva luni.(Slava Domnului) Am visat ca acest baiat m-a violat.Si cand aveam opt ani am visat ca am fost violata de unchiul meu impreuna cu niste tigani.Si apoi dupa un an am visat ca a venit un strain in curtea mea si m-a violat.De ce am atatea cosmaruri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Subconstientul tau a primit ceva greu de judecat si digerat cand erai mica! Ti-a facut ceva unchiul tau sau ceva? Daca da, chestia asta a ramas si se reactiveaza de fiecare data cand primeste un soc! Poate ai vazut vreo stire sau alte din astea, du-te la un preot sau un psiholog!
P.S:Un preot adevarat, nu orice alcoolist!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Preotul nu e psiholog si cu tot respectul pentru putinii preoti cu reala chemare si har, e ca si cum ai trimite un bolnav de raceala la ghicitoare.

Daca as fi un psiholog si as analiza enuntul tau as observa faptul ca spui "imi placea f mult de un baiat dar mi-a trecut, slava Domnului".

Nu stiu daca la 16 ani e normal sa ai astfel de reactii la faptul ca ai placut foarte mult un baiat. Poate ca ai o educatie religioasa exagerata care te-a constrans sa te simti vinovata fata de astfel de sentimente.

Iar sentimentul de vina fata de trairile tale sentimentale e profund gresit si va duce la esec in viata sentimentala si de familie de mai tarziu.

Daca toate aceste presupuneri sunt cat de cat corecte, subconstientul tau se revolta luptand cu aceste considerente anormale.

Adica mie unuia propozitia de inceput mi-a lasat impresia ca tu te lupti cu tine insuti si ti se pare gresit sa tii mult la un baiat de la varsta asta, poate ca esti si dintre cele care vor sa faca sex abia dupa casatorie. Si atunci psihicul tau, subconstientul se revolta si ai aceste vise.

| MiruD a răspuns:

Multi ma vor condamna penntru ce voi zice.
Mergi si discuta asta cu un preot. El te va sfatui mai bine.

| AddaRosee a răspuns (pentru MiruD):

Sau mai bine cu un psihiatru

| fataaaa a răspuns:

Probabil te-ai gandit prea mult la violuri, probabil sa te fi uitat si la filme si de asta cred ca tot visezi, nu vad alta explicatie...

| biafresh a răspuns:

Poate ai o teama in adancul tau, teama ca ti se va putea intampla ceva rau. Toata lumea viseaza, dar de multe ori visul nu are nimic in comun cu realitatea ( mi se intampla destul de des sa visez ursi care invadeaza locuri populate, dar nu mi-e frica de asa ceva ). Incearca sa iei controlul asupra visului. Controleaza-l tu!