| Ursulake a întrebat:

Bună Tău! Aseară a fost balul fulgilor de nea. Am fost și eu, am băut vreo 60 de Jack Daniels, 60g de Ballantines amestecat cu restul, vreo 10g de vodka stalinskaya, 10g de alexandrion, o bere Beck's, niște pepsi, niște reguli. La 00:30 balul s-a terminat și am plecat acasă. Eu am 14 ani. Și cred ca m-am îmbătat, dar nu asta e ideea. Nu am putut să adorm pana la ora 05:00 pentru ca aveam pulsul 130-140 de bătăi pe minut, țin sa precizez ca eu nu sunt o persoană solida. La 14 ani ai mei am 48 kg laughing și nu prea mănânc sănătos. As vrea părerea voastră. De ce nu am putut sa dorm. Eu ma gândesc, ca am băut redbull dar nu am băut foarte mult. Va rog sa îmi răspundeți și. Mai trebuie sa ma aștept la ceva de acum înainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Esti tare...dar, lasa bautura!

| RB26DETT a răspuns:

Mai bine te opresti din baut, era sa nu mai apuci sa pui intrebarea asta, inteligentule laughing cine te-a invatat sa... stai ca la cat ai baut e normal sa tot bei si sa-i dai si cu energizant si alea alea laughing Lasa-te de baut, bea mai putin daca nu poti dar lasa-te, la varsta ta nu e bine deloc sa bei! Iti distrugi ficatul, rinichii! Treaba ta, daca vrei sa ajungi sa-ti tremure mainile pe la 20 si ceva de ani, daca vrei sa dai coltul mai repede, daca vrei sa traiesti putin si bine atunci continuawinking Parintii tai stiu de asta?

| Kaℓi a răspuns:

Pepsi, RedBull, alcool. Comportament autodistructiv happy
Daca nu iti faci un obicei din asta, o sa scapi cu viata. Probabil ca nu e stilul tau de viata obisnuit, si esti un copil cuminte si cumpatat, si tocmai din cauza asta organismul tau a reactionat asa la stimuli atat de puternici. Asa ca stai linistit si fa o pauza de la chestiile astea, nu ai patit nimic si o sa fie bine happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Energizant cu alcool reteta perfecta pentru un stop cardiac.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Pai, in primul rand, coma alcoolica se poate instala foarte usor, Redbull este unul dintre cele mai puternice energizante, si nu te supara, ma mir cu de ai mai ajuns acasa si ca nu ai dat la rate, la ce amestec ai facut big grin. pentru viitor bea mai putin ca daca vei be ca porcul/scroafa o sa strangi WC-ul in brate vreo 2 ore, bafta la urmatorul bal/urmatoarea petrecere si invata pentru examen! big grin

| Wehrmacht a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Amestec...a amestecat alcool cu alcool.A baut cam 130g de alcool 40-50%.Tu il crezi pe asta ca a baut 60 de Jack Daniel's? 60?!? Era mort dupa primele 5, daca incapeau in asta primele 2. Poate 60g, deci n-a baut nici jumatate de litru.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns (pentru Wehrmacht):

Eu vorbeam de multitudinea de bauturi care au procentul de acool diferit, plus energizantul putea duce la un stop cardiac...

| Wehrmacht a răspuns (pentru RandomQuestionsAndAnswers):

Nu,nu despre asta vorbeai.Despre asta a vorbit "suntserios". Vorbeai despre coma alcoolica, chestie cam greu de facut la cat ai baut el acolo.