| BGI a întrebat:

Mahmureala, ajutor, doare. M-am facut pilaf aseara, si acum nu mai pot, dati-mi niste sfaturi fratilor ca mor. M-am mai imbatat pana acum, dar e prima oara cand sunt asa de mahmur ( poate ca din cauza ca le-am amestecat: bere, vodka, whisky si grasa cotnari ).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bea apa ca o sa te imbeti la loc si o sa vomiti, e foarte bine daca faci miscare, iti vei pune sangele in circulatie, se spune ca cui pe cui se scoate, mergi la magazin si cumpara ceai de menta si o sticla de votca, bea prima data o cana de ceai iar peste 20 de min poti bea 200ml de votca, dar incearca si cu multa miscare

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renunta la bautura ca dai bani de pomana pe ea, mergi la spital ca sa iti dea niste pastile.

| fulgerul a răspuns:

Zeama de varza, ciorba de burta sau de potroace si7up!

| Felys a răspuns:

Acrituri,zeama de varza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

Iti mareste tensiunea si mai rau iti va fiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe citrice, portocale ar fi indicat, ceai de menta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care mai patesc asa ceva, nu luati medicamente deorece va afecteaza si mai mult, mai ales ficatul, ma refer la perioada de mahmureala, miscarea, ceaiul, citricele si chiar putin din ce ati consumat va poate face sa eliminati toxinele din corp

| BGI explică:

Am baut putina apa, dar parca ma imbata la loc. Lamaie nu am, si acum nu am dispozitia sa ma duc la magazin. Fructe, ei biine, vreo 3 gutui am bagat pana acum, dar ma simt la fel.

| darrio2007 a răspuns (pentru BGI):

Daca ai baut apa ai facut mana a doua.Te-ai imbatat la loc.Cand bei intereseaza-te si despre remedii.Nu bea ca inecatul.

| BGI explică (pentru anonim_4396):

Apa nu am baut decat un pahar, si dupa i-am tras o vodka mica ( ce bine imi pare ca mi-a ramas de aseara laughing) ), exact cum ai spus, cu un ceai inainte ( a fost de musetel, ca nu am menta in casa ), si deja ma simt mult mai bine.

| BGI explică (pentru darrio2007):

Ei bine, nu am mers pe premiza ca o sa ma fac pilaf, am zis ca un gratar, o bere, cativa prieteni, si distractie. Dar pana la urma am ajuns prastie. Nu pot sa zic ca am baut ca inecatul, doar ca prostia mea a fost ca le-am amestecat. Oricum, de acum nu le mai amestec in viata mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BGI):

a votre sante! :o)

| darrio2007 a răspuns (pentru BGI):

Amestecatul este toata treaba.Am patit si eu ca tine. Oricum data viitoare gandeste-te inainte sa bei, la cum ai sa te simti a doua zi.Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BGI):

Nu mai bea apa ca o sa te imbeti la loc si o sa vomiti, e foarte bine daca faci miscare, iti vei pune sangele in circulatie, se spune ca cui pe cui se scoate, mergi la magazin si cumpara ceai de menta si o sticla de votca, bea prima data o cana de ceai iar peste 20 de min poti bea 200ml de votca, dar incearca si cu multa miscare

| BGI explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, incep sa ma simt mai bine dupa ce am aplicat din sfaturile voastre.