| Alexandra_9394 a întrebat:

tocmai m-am dat pe fata cu o crema de galbenele pentru arsuri, deoarece am stat prea mult la soare...am citit ca multe persoane dupa ce se dau cu aceasta crema, se spala cu apa calduta... oare are ceva daca nu ma spal? straight face ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu are nimic.In schimb,este de preferat sa o aplici in strat foarte subtire(crema de galbenele este grasa si intra greu in piele). Daca raman urme de crema si anume fata ramane uleioasa,desi crema a avut timp suficient sa intre in piele(acesta fiind,cel mai probabil, motivul pentru care multe persoane se spala pe fata dupa utilizare), te poti spala cu apa rece(nu este nevoie sa fie calduta). Numai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine daca nu te speli. Are timp crema sa actioneze in profunzime.

www.efrumuseti.blogspot.com

| Clauditzza_7347 a răspuns:

Si eu m-am dat cu crema de galbenele datorita arsurilor solare si nu m-am spalat, am lasat-o doar sa intre in piele. funda?