| Mogiojojo a întrebat:

A mai incercat cineva de pe aici sa scape de cicatrici prin metoda laser? Vi s-a mai spus ca sub cicatrice nu mai exista tesut deci e cam greu de scos acea cicatrice? Ce ati facut pana la urma? Ati incercat alta metoda sau ati mers la alt medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci mai multe sedinte mi se pare ca cu dermapen, 400 de lei sedinta depinde cat este de mare cicatricea. dar ca si in cazul vergeturii nu poti sa o elimini de tot, cicatricea
mie mi-o aparut una sub spranceana si sub ochi din senin nici 2 cm nu are dar mi s-a spus ca costul unei sedinte este 450 de ron deci enorm pentru o cicatrice de nici 2 centimetri. mai degraba poti scapa temporar de riduri decat de cicatrici.
cred ca daca mergi la un chirurg estetician rezolvi problema dar costul este costisitor de asemenea. creme minune nu cred ca exista pentru eliminarea cicatricilor. deci prin mai multe sedinte cu laser o poti imbunatati sa nu se mai vada asa vizibil dar nu elimina complet 100%