| KittyCriss a întrebat:

a rog sa ma ajutati. De cateva zile tot simt o senzatie ciudata in corp pe care nici eu nu stiu sa o descriu ametesc, imi este rau, ba chiar era sa lesin. Am vorbit cu cativa doctori si au spus ca lesinul si ameteala este de la lipsa de calciu dar acea senzatie ciudata... Am uat si calciu si degeaba, nu s-a schimbat nimic. Aveti voi vreo idee?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Te-as sfatui sa mergi la medic si sa faci analize generale si sa iti recomande o serie de analize de sange.

Poate nu ai nimic, poate ai doar o lipsa de ceva, poate ai ceva foarte grav.

De ce sa risti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 litri apa pe zi
Poate fi si de la lipsa de fier.
Eu cand eram mai mic am facut 3 luni tratament cu Calciu si MagneB6 si a fost ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Salu134 a răspuns:

Du-te la alti medici.Tpu nu te va ajuta in asemenea cazuri.Fa un control la tot sa vezi dc e asa.

| Bbyw a răspuns:

Cat timp ai luat calciu? Pentru ca este nevoie sa iei mai mult de 2 saptamani ca sa-si faca efectul.

| Marius_Adrian_Ionescu_1990 a răspuns:

Am avut si eu problema asta! ia 2 saptamani mangeB6 si incearca sa bei multe lichide! si dupa vreo saptamana o sa simti o schimbare in bine!