| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca va suna mai ciudat, dar. am momente cand ma simt ca intr-un vis.Adica totul mi se pare ireal si am o senzatie foarte ciudata. Uneori la scoala in timpul orelor, ametesc si nu stiu ce e cu mine. Ce sa fac? Am cateva zile de cand am asa. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ÎngerCretin a răspuns:

Lipsa de magneziu. Nu lua pastile sau porcarii de astea. scaderea magneziului se face de la lipsa de somn. Dimineata mananca bine pentru a avea energie tot restul zilei iar daca vrei sa te trezesti odihnita culca-te la 9! Somnul de la ora 9 e cel mai odihnitor, indiferent la ce ora te trezesti. Eu ma culcam la 9, ma trezeam pe la 3 si nu eram obosit, dar seara cand sa ma bag din nou in pat, se simtea oboseala.
P.S. E foarte periculos sa nu dormi. ti se pot intampla multe accidente. acum 3 ani m-am culcat seara pe la 11, m-am trezit pe la 5 si m-am pus direct la calculator. Peste 1 ora am vrut sa merg la baie, m-am dat jos din scaun, am ametit si am cazut cu arcada in coltul patului. Aveam o taietura la spranceana de 4 cm, inca cativa milimetri pana la os. Dupa ce am dat cu capul de coltul patului, tin minte ca mi-am pus carpe uscate la arcada si 2 erau pline de sange (nu stiu cum de nu am lesinat la cat sange a curs). M-a cusut si am stat cu firele la spranceana cred ca doua saptamani (arata foarte nasol)

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru ÎngerCretin):

Multumesc frumos pentru raspuns. ma gandeam ca e ceva mai grav, si treaba cu dormitul, ma culc pe 23 si ma trezesc la 6 si asta explica totul.

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu neglija.Nu astepta rezolvarea de pe net.Mergi la doctor.Sunt necesare investigatii atente.

| Iubibilăă a răspuns:

Inseamna ca esti foarte distratata, si ai impresia ca totul este doar un joc.
Trezeste-te la realitate, viata e grea nu-i un joc.
Pa, pa.

| ProjectDarkSide a răspuns (pentru Iubibilăă):

Nu are nici o legatura cu distractia, si eu de aseara am inceput sa ma simt ciudat sa simt ca si cum nu as fi la locul meu, ca si cum as fi intr-un vis, stari de ameteala, am 25 de ani si grijile imi sunt peste cap!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AMETESTI? Nu este deloc bine. Ai (cel putin) probleme de anemie sau de tensiune. Urgent la medic!

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o ameteala asa sa cad pe jos. o senzatie mai ciudata

| anonim_4396 explică (pentru asdfghjkl321):

Daca ajungi sa cazi pe jos, poti sa-ti programezi funeraliile. Se pare ca tu nu ai grija de tine.

| KateMiddleton a răspuns:

Am avut si eu asa ceva cu putin timp in urma.Visez mult si incep sa incurc realitatea cu visele mele.M-a ajutat un regim special.Programeaza-ti ore fixe de culcare si trezire.Peste o saptamana simte efectul.A, da, perfectiunea exista sau a existat! Te pup.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Simplu TREZESTETE spalate cu apa rece pe fata sau dati 2-3 palme si repetati totul e real

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

1 singur cuvant : lipsadecalciu ( e un cuvant happy )

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru mihaitzacelviteaz):

Am pliculete de alea de calciu si imi dizolv in apa de cateva zile

| OaieBlonda a răspuns:

Ciupeşte-te de braţ.

| asdfghjkl321 a răspuns (pentru OaieBlonda):

Am incercat asta dar am inceput sa am semne ca am unghiile mari laughing

| sMoK1 a răspuns:

Heii, aceleasi sindrome le am si eu. Adica inteleg exact ce spui tu o perioada am scapat de ele gen 2 ani sau ceva, oare sa fie din cauza calculatorului? Prea multe ore petrecute... nu stiu. Zimi daca ai reusit sa rezolvi problema si cum! Multumesc anticipat!