| SmilerXd a întrebat:

a slabit cineva prin infometare?
Nu vreau comentarii rautacioase sau jigniri, am pus o simpla intrebare, vreau sa stiu, atat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Nu ţi-aş recomanda să încerci deoarece slăbeşti organismul şi poţi ajunge la spital. Este adevărat că slăbeşti însă când te vei apuca să mănânci din nou cum mâncai înainte, te vei îngrăşa dublu.

Trebuie să ai un stil de viaţă sănătos.
Încearcă să nu consumi grăsimi, prăjeli, dulciuri, pâine şi băuturi acidulate.
Mănâncă carne de pui fiartă sau la grătar, salată, iaurt degresat, Bake Rolls, multe fructe şi multe legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi ciocolată. Mănâncă iaurturi Jogobella deoarece sunt sărace în calorii, batoane Fitness, biscuiţi Belvita sau fructe.
Încearcă să nu iei mese la ore târzii.

Sportul are un rol important, de asemenea. Dacă ai posibilitate înscrie-te la sală la Aerobic sau la aparate.
Poţi alerga seara sau poţi face acasă abdomene, genoflexiuni, flotări, etc.
Caută pe Youtube filmuleţe cu exerciţii pentru anumite părţi ale corpului. Găseşti de orice fel.

Deci dacă vrei să slăbeşti, eu îţi doresc mult succes!

| SmilerXd explică (pentru Hydrangeaceae):

Nu vreau pentru ca eu sunt slaba, am 62 de kg la 1, 67 happy nu sunt grasa, eu voiam sa stiu daca slabesti prin infometare, vrea o prietena de-a mea sa faca asa ceva, si eu vreau sa-i arat ca nu e bine, nu ma asculta, nu stiu ce sa-i fac!

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru SmilerXd):

Am înţeles. Vorbeşte cu ea şi explică-i cât de mult o poate afecta modul acesta de a slăbi. Spune-i să meargă pe un stil de viaţă sănătos, cum ţi-am scris mai sus. Nu o lăsa să se înfometeze deoarece va regreta mai târziu.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infometarea nu e solutia.Incearca doar sa faci mult sport. Poti sa mananci orice(dar nu in exces). Incearca sa nu mananci de la fast-food, doar atat.

| Vi003 a răspuns:

Se slabeste prin infometare, dar ajungi la spital. Nu te juca cu viata! Renunta la dulciuri, mergi cativa km pe jos, odihneste-te suficient si vei observa ca rezultatele incep sa apara.

| CorneliaC a răspuns:

Nu mi se pare ok infometarea, eu oricum n-am nevoie, dar iti zic ca nu mi se pare normal

| Tzukushi a răspuns:

Citeste despre cura mea de slabit

http://www.sfaturilemariei.com/......oi-folosi/

| PrEtTyAnGeL a răspuns:

Eu nu, dar stiu pe cineva care a slabit prin infometare si acum e la spital, deci nu incerca(parerea mea)straight facedaca vrei da slabesti rapid du-te la un doctor specialist pentru ca altfel poti sa te-nbolnavestihappy

| SmilerXd explică (pentru PrEtTyAnGeL):

Nu ca nu fac asta, am vrut sa stiu, sa aflu mai multe despre infometare big grin

| maria_7379 a răspuns:

Eu am slabit dar nu chiar prin infometare. Cand am avut amigdalele umflate mancam foarte greu si mancam decat supa si am slabit chiar foarte mult. Am slabit 2 kilograme intr-o saptamana.

| SmilerXd explică (pentru maria_7379):

Ce mult ai slabit rolling on the floor
Alti intr-o sapt dau 5 kg happy

| PrEtTyAnGeL a răspuns (pentru SmilerXd):

rolling on the floor

| AndreeaIonela a răspuns:

Da. se poate slabi prin infometare insa e cea mai prasta alegere. e un chin si fara rezultate de lunga durata. ba mai mult. dupa ce revii la acelasi stil de viata nesanatos de dinainte si incepi sa mananci chiar si normal, pentru ca organismul a fost supus unei perioade de "criza" va depozita orice kcalorie. daca doresti sa slabesti ar trebui sa incerci sa iti faci cateva reguli de nutritie foarte simple. plus de asta nu sunt de acord nici cu dietele. pentru ca a incepe o dieta inseamna a o si termina. si apoi? ce se intampla? gata cu dieta dar kilogramele revin si de cele mai multe ori in numar mai mare decat inainte. ar trebui sa intelegi ca acele kg in plus nu s-au depus in 2 zile si nici nu vor disparea in 2 zile. poti sa incepi prin a renunta la unele alimente nesanatoase pe care obisnuiesti sa le consumi, sa respecti cateva reguli. informeaza-te inainte sa incepi un alt stil de viata. pentru ca a dori sa slabesti presupune schimbarea stilului de viata. te pup. :*