| Cehin13 a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare a slabit cineva prin infometare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Daca vrei sa vezi o persoana care a slabit prin infometare, cauta pe google imagini cuvantul "anorexie". Persoanele alea si-au dat organismul peste cap; chiar daca unele par a arata bine la exterior, interiorul lor e subred. Stiu ca suna mult mai simplu sa slabesti prin infometare, fara sa faci sport si sa-ti schimbi meniul intr-unul sanatos, dar pe cat de simplu, pe atat e de nociv.
Slabitul prin infometare nu e o solutie... in foarte scurt timp duce la afectiuni psihice.

| Ea12345 a răspuns:

Eu sunt slaba. Nu am avut probleme de genu. Dar sunt total impotriva, incearca sa mananci sanatos, sa faci sport si astfel vei slabi treptat.Doar adoptand un stil de viata nou poti avea efecte pe termen lung, slabirea prin infometare este pentru putin timp, pentru ca dupa ce vei reincepe sa mananci ca inainte, te vei reingrasa. Redu semnificativ mancare, redu portia la jumatate! Stomacul tau nu are nevoie decat de 2000 de calorii zilnic, deci iti recomand de asemenea sa tii numarul si sa monitorizezi tot ce mananci. Iti recomand siteul http://calorii.slabute.ro/calorii-mancaruri-gatite/
O zi buna si multa bafta!

| DEBrown a răspuns:

Da, majoritatea celor din Auschwitz.

| myhaelamar86 a răspuns:

Bineinteles, toata lumea. Dar este cel mai periculos mod de a slabi, cu efecte devastatoare.

| Azµre a răspuns:

Depinde de persoană... Sunt cazuri în care slăbesc foarte repede unele persoane și altele stau nemancate 1 saptămână și abia slăbesc. Dar nu recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa a pus aproape tot inapoi dupa ce a renuntat la infometare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa lume. unii de voie, altii de nevoie

| Xenya a răspuns:

Da,se slabeste dar cand o incetezi cu infometarea si vei incepe sa mananci o sa se depuna la loc! Recomand o slabire mai lenta decat una brusca si sa nu se vada rezultatul! P.S Mult sport

| thefighter1 a răspuns:

Da, 15 kg date jos in 8 zile.
nu regim, greva foamei, 8 zile doar cu apa
nu eu

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Infometarea nu duce nicaieri. mai bine tii dieta si faci sport. recomandat: bicicleta, dans si fitness.

| R0CA19 a răspuns:

Nu, dar stiu persoane care au intrat in spital prin infometarewinking

| ktrinel a răspuns:

Da cunosc persoane, dar nu iti recomand!

| blahblahx100 a răspuns:

Da nici eu nu-ti recomand, poti avea pierderi de calciu care duc la lesin si ameteli

| irina_8165 a răspuns:

Buna de exemplueu da am slabit prin infometare am avut 54 de kg si acum am 50 si sti cand mancam doar dimineata atat restul zilei doar apa si atathappy
si nu m-a afectat cu nimic ba din contra ma simteam mai lejerahappy.

| Cehin13 explică:

Mersi mult la toti, m-ati ajutat mult:*

| AndréwUrbansky a răspuns:

Poti slabi prin infometare dar e greu mai bine mananca sanatos si fa sport big grin

| zekzx a răspuns:

Da,eu,dar nu am pierdut numai kg ci si masa musculara, deci nu iti recomand.

| mAmallliiia a răspuns:

Si eu vreau sa slabesc, dar nu chiar prin infometare, da recunosc slabesti...dar slabesti si daca nu papi paine carne..grasimi..prajeli dulciuri...din astea care ingrasa si mai slabesti sigur daca nu papi dupa ora 6! sper ca te.am ajutat!

| Rockerul23 a răspuns (pentru mAmallliiia):

Care e faza cu ora 6?
Depinde si cand te culci, daca te culci pe la 2 cred ca poti sa nu mananci dupa ora 9-10 corect?

| mAmallliiia a răspuns (pentru Rockerul23):

Si eu ma culc pe la 2-3...si na nu mananc.

| Rockerul23 a răspuns (pentru mAmallliiia):

Nu mananci de la 6?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mAmallliiia):

Faci prost, iti fortezi aiurea stomacul, mai documenteaza-te.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mAmallliiia):

Faci prost si iti fortezi aiurea stomacul, mai documenteaza-te

| GangstaBoy a răspuns:

Da cunosc o persoana, dar frate mai bine nu incerca

| Antonia2013 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a slabit asa.Dar a recunoscut ca si-a distrus stomacul.Se poate slabi si asa, dar corpul nostru simte tot ..si incepe sa faca depozite de grasimi si tot ce este necesar lui.Astfel slabirea e pentru termen scurt, ira pe urma o ingrasare rapida. Cred ca cel mai bine mananci de mai multe ori in cantitati mici (portii de copii )si cel mai important ..noi ne saturam inainte sa terminam tot din farfurie, dar continuam sa mancam ca niste nebuni.Deci, ridica-te de la masa inainte sa te saturi sau sa termini tot.Renunta la sare (pentru ca retine apa in corp )zahar, sucuri si grasimi, carne grasa si alcool de orice tip.La paine si cartofi RENUNTA. Gratare slabe cu pui, legume si fructe sunt indicate.Dar fructele niciodata seara.Si bea multa apa si ceai verde.Iti doresc mult succes!