| iDexter a întrebat:

Acu vreo doua seri m-am pus pe pat si ma uitam la un film si dintr-o data am simtit ca nu m-am am aer, si am inceput sa simt o caldura in zona inimii si sa imi bata repede si aveam asa o stare de neliniste. Sa fie un simplu atac de panica sau care ar putea fi explicatia. Problema e ca de atunci cam stau cu frica si nu prea reusesc sa adorm decat foarte tarziu. Am 23 de ani si pana acum nu am mai simtit asa deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Atac de panica! deci daca ai fost la doctor si ai aflat ca nu ai nimic la inima, inseamna ca ai avut un atac de panica, cauzat de stres.atacul de panica vine''din senin''. simptomele sunt :simti ca te sufoci, ai o permanenta frica de moarte fara un motiv anume, ti-e ft cald sau ft.frig,te doare pieptul in zona inimii, devii agitat.nu ai absolut nimic, este totul in mintea ta.atacul de panica trece dupa 20 de minute.ce trebuie sa faci? daca totul este in mintea ta, bineinteles, trebuie sa te gandesti ca este doar un atac de panica care va trece, ca nu ai ce sa patesti, si ca NU O SA MORI! inspira adanc si expira de cateva ori, bea apa.eu asa pateam mereu, pana m-am speriat asa de tare incat am chemat salvarea, si doctora mi-a recomandat niste pilule din plante PASSIFLORA.iei 1 sau 2 pe zi si niciodata nu o sa mai faci atac de panica big grin la mine a mers! multa sanatate!

| iDexter explică (pentru lumy4u):

Mersi frumos de sfaturi, asa o sa fac big grin

1 răspuns: