| EmiiLoveYou a întrebat:

Acum 1 an am avut varsat de vant si mi-au ramas cateva cicatrici de la bubite. CUM POT SCAPA DE ELE?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, cicatricile nu pot fi eliminate deocamdata total, ele în timp se estompează de la sine, dar tot raman foarte putin. Toata lumea, are macar o cicatrice pe corp, (excepție fac doar noi născuți care nu trăiesc la naștere) în rest, cu totii avem. Unde nu avem toti, sunt pe fata, aici nu are toata lumea (adică zona feței și a gâtului). Contează sa le tratezi si să le ai simetrice deoarece acestea umfla pielea si locul unde apar., ori sunt netede. Sper ca te am ajutat!

| 女時日水한국어 a răspuns:

Cand te pronzezi dispar happy

| EmiiLoveYou explică (pentru 女時日水한국어):

Pia sunt cicatrice in piele, chiar daca li se inchid eciuloarea tot se vad.