| Cristina2799 a întrebat:

Buna TPU.
Acum 10 minute m-am taiat in varful degetului mare de la mana stanga, si de atunci curge sange ca apa la robinet.
Cum opresc sangerarea [tin sa mentionez ca nu am rivanol si apa oxigenata la indemana]
Urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Tine apasat acolo un pansament ceva pana ce vezi ca se opreste sangerarea, daca nu se opreste du-te la urgente

1 răspuns:
| Vi003 a răspuns:

Leaga strans cu ceva ca sa se opreasca sangerarea, linisteste-te si fugi la Urgente, ca nu-i gluma! Vad ca si @mona ti-a spus acelasi lucru. O sa fie bine!