| Florennce a întrebat:

Acum 2 ani am fost operată de apendicită şi am avut 2 chisturi pe ovarul drept care au fost scoase. Acum zona aceea a început să se întărească şi să mă doară cam de cateva săptămâni treptat. Mă doare cu tot picior şi se duce şi sus în abdomen, mai ales când apăs. Durerea e suportabilă dar credeți că trebuie neapărat să merg la spital? Am de învățat foarte mult pentru bac şi admitere şi mi s-a mai întâmplat să merg la spital deoarece ma durea ceva, dar să pierd timpul degeaba pentru că nu aveam nimic. Ce să fac? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ali_Alina_2002 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci sa te vada un medic.