| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU acum 4 luni mi-am provocat o acnee destul de naspa cu sapunuri si de 2 luni fac tratament cu Duac gel si doxicilina recomandat de dermatolog acum cosurile au trecut dar au ramas o gramada de pete rosii pe frunte si obrajii care se vad foarte rau si vreau sa stiu exista o alifie sau crema care sa acopere petele rosii, fiindca imi este rusine sa ma duc la scoala in halu cum arat oricum am sa intreb dermatologu cand ma duc la control daca exista ceva sa acopere cosurile dar vreau sa stiu daca se poate acoperi petele la baieti sa nu-mi fac sperante aiurea.
P.S sunt baiat am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RokoRo a răspuns:

Ultraviolete. Dar, bineinteles, inainte de orice, intreaba dermatologul.