| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Am fost la dermatolog si mi-a spus că am acnee medie si mi-a dat să iau doxicilina (pastile) timp de 3 luni și Duac gel, în prima săptămână m-am dat o dată la 2 zile,, iar de 4 zile ma dau in fiecare zi așa o zis doctorul, dar o început să mi se ia pielea de pe obraji, nu stiu daca este exfoliere sau descuamare, sunt albe multe si mici, dar rezultatele se vad pe frunte. Nu am treaba, se vindeca deja după o săptămână chiar și pe obraji, dar a apărut problema asta si nu stiu daca este bine sau nu, să continuu să mă dau în fiecare zi sau să mă dau o dată la 2 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba medicul care ti-a dat tratamentul. Poate trebuie sa schimbe reteta.

| Violleta2022 a răspuns:

Spala-ti fata cu un prosop rugos sau cu malai (curatare mecanica se mai cheama) si sapun ca pielea moarta sa se curete, in felul asta grabesti regenerarea si mentii sanaatatea obrazului.

| SallAll112 a răspuns:

Da-te in fiecare zi nu e nici o problema. In plus asa a zis doctoul.

| GaBByzZuuuuuu explică (pentru SallAll112):

Ai incercat si tu Duac Gel?