| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU am 17 ani si acum 4 luni mi-am provocat o acnee destul de naspa din cauza la un sapun si de 2 luni fac tratament cu doxicilina si Duac gel recomandat de dermatolog si vreau sa stiu daca ati avut acnee si in cat timp va trecut si daca va ramas pete in cat timp sau dus complet de pe fata fiindca la mine au disparut cosurile dar au ramas o gramada de pete rosii ce este bine ca nu am gauri dar tot imi afecteaza infatisarea si sunt curios in cate luni v-ati vindecat de acnee? daca ati avut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu am avut un fel de acnee, dar nu era severa, de aceea nu mi-au rămas pete pe fata, dar si ceea ce am avut mi s-a vindecat intr-un an. (ma refer la toate imperfectiunile) Acum am tenul curat, deci nu te speria tratamentul cu duac e bun, insa eu nu luam doxicilina ci foloseam o crema de zi: Skinoren.
PS: chiar daca acum nu mai am acnee continui tratamentul pentru prevenirea si mentinerea tenului.

| kiri11 a răspuns:

Daca nu ai efect cu cele recomandate de doctor, citeste cate ceva despre produsul manuka extra, te poate ajuta happy