| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU am fost la dermatolog si a spus ca am acnee usoara spre medie si mia dat tratament timp de 3 luni cu doxicilina si duac gel vreau sa stiu ce parere aveti despre aceste antibiotice si acel gel le-ati mai folosit pentru acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

De pastile nu stiu ce sa zic, dar gelul e foarte bun. Si eu l-am folosit si iti curata foarte bine tenul.

| Pool77 a răspuns:

Eu nu am sa mai folosesc geluri si creme nici o data, m-am convins cat de "bune" sunt.
Prima mea aparitie la dermatolog, dermatologul imi prescrie niste geluri pentru acnee si nu stiu ce crema hidratanta.
Toate bune si frumoase pana cand ajung la farmacie si vad suma de 200 RON fara gel, gelul era inca 50 RON. Zic hai ca-l cumpar ce nu fac eu pentru tenul meu, am urmat instructiunile date de ea exact ca la carte, chiar intram la 10 seara ma dau cu el pe fata. Dupa 3 luni nici o imbunatatire chiar mai rau s-a agravat. Am stat fara alea cam 1 an dupa care iar m-am enervat si m-am dus la dermatolog. Facut analize, luat antibiotice si nu stiu ce creme aduse din afara tarii m-a costat undeva in jur de 300 ron cu creme si analize. Iar nimic, iar agravare. De 6 luni nu ma dau cu nimic pe fata si uite ca imi trec cosurile. Mai 2-3 mici, cateva puncte rosii si cam atat. O sa-ti treaca si tie cu timpul, posibil sa ai ten bun si cremele chiar sa ajute.