| MegaProXtreMm a întrebat:

acum 8 luni am avut un urcior si l am tratat superficial.Intre timp acesta s a inchegat si a ramas pe pleoapa superioara ca un bob mic de vreo 2 cm.Pot scapa de el si altfel,inafara de operatie? sad cu picaturi, ceva....Scuzati categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi sa ti se faca o consultatie de catre un medic oftalmolog. In timp acea "bobita" s-ar putea sa-ti provoace afectiuni oculare. Nu este indicat sa tratezi superficial un organ atat de sensibil precum este ochiul.Multa sanatate.

| HuShEr a răspuns:

Exista la farmacie niste solutii de inghetarea si inlaturarea lor. te poti duce si intreba acum nu imi mai aduc aminte cum se numesc