| 2Anonima2 a întrebat:

Acum aproximativ 2 zile mi-am făcut singură o a doua gaură în ureche.Am dezinfectat acul cu spirt. Nu mă doare decât la atingere și în jurul urechii la spate am observat că după ce scot cercelul, a doua zi dimineață am o coajă la spate, roșiatică. Nu miroase deloc a puroi și îmi dau cu spirt în fiecare seară. În cât timp trece durerea și ce trebuie să fac? Fac ceva greșit?
Am mai avut o întâmplare: când eram mai mică ai mei mi-au făcut găuri în urechi și am purtat timp de 13 ani doar cercei de aur și când puneam cercei din metal ( nu argint ) îmi cocea urechea. Într-o zi mi-am zis să îmi pun cercei din metal și să îi țin acolo mult timp. Așa am și făcut și acum nu mai am nicio problemă.
Să procedez la fel și cu gaura aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Nu,nu ai facut nimic gresit, durerea trece intr-o saptamana, poti da cu baneocin crema sau pudra.