| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu gaura de la ureche.Eu cand m-am nascut nu am avut gauri in urechi, asa ca mi-am facut gauri in ambele urechi vara aceasta si acum vad ca la o urechea a inceput sa-mi curga puroi si aseara mi-a curs si utin sange.Mi-am dat cercei jos si am dezinfectat cu spirt si apoi mi-am pus unguent.Acum am impresia ca mi s-a cicatrizat buba pe care banuiesc ca o aveam unde inauntrul urechii si cand incerc sa bag cercelu in ureche ma ustura foarte tare.Nu stiu ce sa fac si in caz ca mi s-a infectat urechea ce se poate intampla...ce ar trebui sa fac? Din prima zi in care mi-amfacut gaurile am avut multa grija si imi puneam zilnic spirt ca sa dezinfecteze.Va rog raspunsuri urgente! Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Am patit si eu asa, le-am lasat sa se astupe si dupa am facut altele si acum nu mai am nici o problema!

| Dydy112 a răspuns:

Trebuie sa ai grija cu ce ti-ai facut gaurile. Dar oricum e bine ca ai dezinfectat in fiecare zi. Poate fi o rana doar din cauza cercelului, dar sa fii siguri poti vizita medicul. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cercelul era de tinichea?
Poate organismul tău nu o suportă.(opinia mamei) Las-o să se vindece, nu mai pune mâna și dacă totul va fi bine data viitoare pune aur.

| lifeisperfekt a răspuns (pentru anonim_4396):

Este cercelu medicinal....am si din aur dar m-am gandit ca ar fi bine sa-l las momentan(pana se vindeca) pe acesta big grin

| titisan70 a răspuns:

Las-o sa se vindece si apoi mergi la la un specialist sa-ti faca alta gaura

| ScarecrowFarmer a răspuns:

Din cunostinta mea fetele nu se nasc cu gauri in urechi, ci li se fac. rolling on the floor
FETELE NU SE NASC CU GAURI IN URECHI...