| Ddenis a întrebat:

acum aproxivativ 3 luni mi-am rupt mana si am purtat ghips 6 saptamani. dupa ce am dat ghipsul jos nu o mai puteam misca si am inceput fizioterapia, acum sia mai dat drumul doar ca am solicitato prea mult si am facut un carcel la ea. stiu ca normal trebuie sa intind bine muschiul pentru a scapa dar acum ce sa fac sa scap de el avand in vedere ca nu pot indinte complet mana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnthonyWhite a răspuns:

Mananca multe banane pentru a oferi magneziul de care ai nevoie.

daca nu crezi citeste despre banane

ia Fastum gel sau un gel pentru articulatii si musculatura sa isi dea drumul din blocaj

un usor masaj nu ar strica chiar daca doare un pic. daca doare prea mult trebuie mai usor.

miscari usoare de mana si rotatii.

nu trebuie sa tragi curent.