| nRs a întrebat:

Tocmai ce mi-am pus mana in ghips deoarece cazusem pe ea si humerusul a iesit dar nu s-a rupt.
Cate sanse am sa scap de ghips intr-o saptamana avand in vedere ca iau vitamine si mult calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu au nici o legatura vitaminele si calciu cu luxatiile.
Trebuie să stai in jur de o săptămână două cu mana in ghips si crede-mă că e spre binele tau. Daca nu ti se vor restrânge ligamentele (sau ce mai ai pe acolo) inapoi exista riscul sa iti resara foarte usor.

| nRs explică (pentru Freya1):

Multumesc foarte mult data trecut mi am rupt cealalta mana cam la fel si am stat 3 sapt

| Freya1 a răspuns (pentru nRs):

Eu am avut cate o luxatie de fiecare genunchi Si ma bucur ca am avut răbdare să stau cu ghipsul, pentru ca asa m-am putut cat de cat vindeca si sa merg pe picioarele mele.

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

30 de zile

| geoconda a răspuns:

Nu cred că sunt șanse. Ai răbdare macar 2 saptamani.

| nRs explică (pentru geoconda):

Multumesc mult

| geoconda a răspuns (pentru nRs):

Nu ai pentru ce!